isi-geri-kazanim-cahazi-servisi

Isı Geri Kazanım Servisi


Firmalar arası rekabette bir adım önde ilerleyen MK Mekanik söz konusu Isı Geri Kazanım cihazlarında profesyonel servis imkânı vermektedir. Teknik Ekibimizin bu zamana kadar almış olduğu tecrübe ile verdiği Isı Geri Kazanım Servisi hizmetlerinden memnun kalacaksınız.

Isı Geri Kazanım Nedir?

Isı geri kazanım üniteleri taze hava gereksinimi duyulan mahallerde enerji tasarrufu sağlamak amacı ile üretilmektedir. Isıtma- Soğutma- Klima yapılan ve taze hava gereksinimi duyulan iş merkezleri, ofisler, konutlar vb. yerlerde kullanılır. Asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Isıtma ve Soğutma yapılan mahallerde hava kalitesinin iyileştirilmesi amacı ile temiz ve taze havaya ihtiyaç vardır. Genellikle egzost edilen hava yerine direkt dış ortamdan taze hava alınır ve ortam havasının sıcaklığını sabit tutabilmek içinde ek ısı kaynağına ihtiyaç vardır. AHRV; üniteleri içinde bulunan ısı geri kazanım eşanjörü, dışarı atılan hava ile, içeri alınan havanın birbirine teması sağlanmadan zıt hava akımı ile havadan havaya ısı transferi yaparak dışarıdan içeri alınan havanın sıcaklığını ortam hava sıcaklığına yaklaştırır. Gerekenden daha az kapasitede yardımcı bir ısı veya soğuk kaynağı ile istenilen ortam sıcaklığı sağlanmış olur. %70 verimlilikteki ısı eşanjörü ile %30 enerji tasarrufu gerçekleşir. Hava kaynaklı ısı pompaları, dış ortam havasındaki ısıyı çekerek yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanır. Sistem soğutucu akışkan içeren kapalı bir devreden meydana gelir. Buharlaşma, sıkıştırma, yoğuşma ve genleşme adımlarından oluşan, termodinamik bir döngü oluşturulur.

Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

Performansları ve ısı iletkenliği yüksek alüminyum plakalı ısı eşanjörleri ile, ılık ve soğuk hava akımları arasında verimli bir ısı transferi sağlanır. - İş yerleri, bankalar, ofisler, oteller, evler, sinemalar, fuar – sergi alanları, hastaneler, çok maksatlı salonlar, lokantalar, kahve salonları ve bu tip yüksek yoğunlukta egzoz edilmesi gereken mekanlarda, enerji tasarrufu avantajının yanında taze hava ihtiyacını da sağlamaya dönük cihazlardır. – 500 m³/h – 4000 m³/h hava debisi aralığında standart 9 model olarak üretilmektedir. – Üretilen modeller asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde tasarlanmışlardır.

isi-geri-kazanim

Kullanım Alanları;

– Alışveriş Merkezleri, – Ofis ve Çalışma Alanları – Garaj ve Otopark Alanları – Hastane ve Hijyenik Alanlar – Fabrika ve Endüstriyel Tesisler

Avantajları

Yüksek aerodinamik yapıya sahip, kendinden motorlu ve enerji verimli plug fanlar kullanılmaktadır. Enerji tasarruflu, EC plug fan teknolojisi, taze hava ile egzoz havası arasında ısı transferi yapabilen alüminyum plakalı ısı geri kazanım eşanjörü ile ilk yatırım ve işletme ekonomisi sağlanmaktadır. Yüksek ısı geri kazanım verimliliği sayesinde iklimlendirme ekipmanlarının (kazan, chiller vb) ilk yatırım maliyetleri azalır. Enerji tasarrufuna bağlı olarak CO2 emisyonu azaltılır ve çevre kirliliği önlenir. Otomatik free-cooling ile bedava soğutma, İç ortama verilen taze havanın istenen kademelerde filtrelenmesini sağlar. Cihaz ısı ve ses izolasyonu sağlayacak şekilde 50 mm kaya yünü izolasyonlu, çift cidarlı, sızdırmaz, iç yüzeyi pürüzsüz ve rijit yapıda bir gövdeye sahiptir. Dış veya iç ortama monte edilebilir. Kilitli servis kolu ve menteşeli servis kapakları ile kolay bakım imkanına sahiptir. Servis kapaklarında sızdırmazlık için conta kullanılmaktadır. Isıtıcı /soğutucu serpantinlerin yanı sıra soğuk iklim koşulları için taze hava tarafına donma önleyici elektrikli ısıtıcı da opsiyon el olarak kullanılabilmektedir. Cihazların elektrik ve kontrol sistemi üzerinde olup, paket tip cihazlardır. Sadece elektrik ve hava kanalı bağlantısı yapılarak çalıştırılır. Kolay ve çabuk montaj imkânı sağlar

Referanslarımız