sicak-hava-apareyi

Sıcak Hava Apareyi Servisi


Sıcak hava apareyi cihazı çok kişi kullanmasada firmamızda yetkili kişiler tarafından tecrübe edilmiş üzerinde profesyonelleşmiştir.Sizlerde sıcak hava apareyiniz var ise bilinmeyen kişilere bırakmayınız usta ellere bırakıp içinizi rahatlatınız.

Sıcak Hava Apareyi Kullanım Alanları

Sıcak hava apareyi fabrika, atölye, spor salonu, depo, garaj, hangar, tamirhane, süpermarket gibi büyük hacme sahip ve ses kriterinin çok önemli olmadığı mekanların ısıtılmasında kullanılır.

Sıcak Hava Apareyi Avantajlar/Dezavantajları

Sıcak hava apareyi başlıca avantajları; ekonomik olması, yüksek ısıtma kapasitelerine oranla kapladığı hacimlerin küçük olması ve kullanıcı dostu olmasıdır. Binanızdaki kalorifer tesisatından çekeceğiniz suyu, işletmenizdeki sıcak suyu veya buhar kazanından elde edilen buharı kullanarak pratik bir şekilde en ekonomik ısıtma yöntemini sağlamış olursunuz. Ayrıca uzmanlık gerektiren montaj işlemlerine, uzman personele ve özel tesisat malzemelerine de ihtiyaç duyulmaz. Sıcak hava apareyi serbest atış ve serbest emiş prensibine göre çalıştığı için kanal bağlantısına uygun değildir.

Sıcak hava apareyi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Sıcak hava apareyi‘nin seçiminde ve yerleştirilmesinde; mahalin homojen bir şekilde ısıtılmasına, havanın insanların çalışma düzeyine uygun bir şekilde üflenmesine ve rahatsız edici hava akımlarının oluşmamasına dikkat edilmelidir. Mahalde homojen ısı dağılımını sağlamak için cihaz adedinin doğru hesaplanması gerekmektedir. Genel bir kabul olarak, her bir cihaz 8000~16000 kcal/h ısıtma kapasitesine sahip olmalıdır. Sıcak hava apareyi ısı gücü, ısıtıcı akışkan ile bataryadan geçen hava arasındaki farka ve hava hızına bağlıdır. Hava hızı ve sıcaklık farkı ne kadar yüksekse cihazın ısı gücü de o kadar yüksek olur. Aksiyal fanlı sıcak hava apareyi tiplerinde 90/70 °C sıcak su ile 35000 kcal/h ve radyal fanlı sıcak hava apareyi tiplerinde yine 90/70 °C sıcak su ile 48000 kcal/h güce kadar ulaşabilir.

Referanslarımız